Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Káva

Milujem kávu. Kto ma pozná vie, že si bez nej neviem predstaviť deň. Doma problém nemám, kávovar je v kuchyni za rohom. Ale čo v parku, na turistike, na cestách?

Plytvanie

Poviete si, že v meste je kaviarní habadej, nech si baba kúpi. Tu nastáva problém, ak idem so synom do parku, nechem riešiť kávu v plastovom alebo papierovom hrnčeku. To isté platí aj vo vlaku.

Termoska a termohrnček

Rozhodla som sa. Kúpim si termohrnček. Kávu si uvarím doma a na výlete môžem pokojne popíjať horkastý mok s mliekom. Vybrala som si krásny staroružový hrnček, drahý vyfasoval šedý a Krpčidlo termosku na čaj. Vyriešené.

Kvalita vs nekvalita

Po prvej prechádzke v parku som pochopila, že hoci sa hrnček farbou hodí k outfitu, je absolútne nepraktický. Káva ostala vlažná, vo vaku či v kabelke musel byť nastojato a časom sa začal rozpadávať.

Hundrať začal aj drahý číslo jeden, keďže termohrnček ohrozoval aj jeho laptop. Okrem vlažnej kávy našiel v ňom aj usadeninu. Nechýbal smrad. Darmo sme umývali a čistili.

Najhoršie dopadlo Krpčidlo, ktoré si domov prinieslo učebnice obliate čajom. Najskôr sme si mysleli, že zle zatvoril uzáver. Pri rannom varení čaju sme zistili, že chyba je vo fľaši, ktorá preteká. Dokonca aj zospodu. Malý bol zbavený viny a my sme sa zbavili aj termohrčekov aj termofľaše.

Podobný scénar ste možno zažili aj vy. Hľadanie fľaše na vodu, čaj alebo kávu, ktorá sa nerozopadne a vydrží dlho. Ideálne navždy. Rozohriali sme mozgové závity a hľadali sme produkt, ktorý nezaťaží životné prostredie a peňaženku. Moje ženské ego zapracovalo na dizajne.

Rozliata káva

Varianty

Našli sme 4 varianty, keďže každý jeden z nás má iné požiadavky.

Sklo

Moje ženské ja zaplesalo pri pohľade na sklenené fľaše. Jedna na vodu a jedna na kávičku. Okrem toho sa jednoducho čistia a dizajn je jednoduchý, nemusím premýšľať nad farbou.

Sklenená fľaša

Termoska

Ako zanietený kávičkár som siahla aj po malej termoske, ktorá má ideálnu veľkosť na jednu kávu s mliekom a je vákuová. Stres z obliatych dokumentov v kabelke opadol.

Bambusová termofľaša

Nerez

Drahý len krútil očami. Rád sa bicykluje a sklo je na outdoor trošku nepraktické. Jeho voľba padla na antikorová fľašu. Udrží chlad aj teplo a nemusí sa obávať rozbitia.  Okrem toho sa jednoducho prenáša. Krpčidlo nemusí mať obavy z obliatych učebníc a skla v taške. Všetky vieme s akou nehou a láskou deti zaobchádzajú so školskými taškami.

Prestalo mrnčanie typu Ja som smädný, Ja nemám čaj a hundranie, aká dobrá by bola kávička v parku.  Okrem toho sme minimalizovali spotrebu plastov u nás doma.

Pridajte Komentár

Čítali ste už?

bambusové kefky

Komu zvonia do hrobu

Dočkali sme sa. Mnohým plastovým výrobkom zvoní umieračik.  Prišiel čas, kedy sa nebudeme len nečinne

Shopping Cart
Scroll to Top

Využite zľavu, aká tu ešte nebola. Kúpte jedno rodinné balenie bambusových zubných kefiek a druhé vám pribalíme úplne zadarmo.

Deň
Hodín
Minút
Sekúnd

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí, pretože stránka je zabezpečená SSL certifikátom a všetky dáta sú preto šifrované.

Prihlásenie

Registrovať sa

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.