Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Rekapitulácia

A je to za nami. Najkrajšie sviatky roka – Vianoce skončili  a spolu s bambusovými kefkami rekapitulujem udalosti posledných dní.

Darčeky rozbalené, ryba zjedená  a pred očami mi ešte stále tancuje zemiakový šalát.

Keď si spomeniem na váhu, stisne mi srdce a zlé svedomie zaženiem novoročným predsavzatím o chudnutí a cvičení. Ako každý rok.

Tento rok bol pre moju rodinu a bambusové kefky výnimočný a v tomto duchu sa niesli aj vianočné sviatky. Boli iné, pretože sme ich strávili mimo rodnej hrudy na krásnom ostrove Británia.

Odlet

letisko

Prvý let lietadlom sme zvládli s nadšením a detskou iskrou radosti v očiach. Anglicko je nádherná krajina a privítala nás typickým upršaným počasím.

Postupne nám ukazovala všetky krásy od zelených  parkov v decembri po skryté domáce kaviarne s úžasnými koláčikmi, aj bezlepkovými. Nevynechali sme ani fish and chips /ryba s hranolkami/ na brehu mora.

Atmosféra  Vianoc

Vianočná atmosféra dýchala z každého kúta krajiny, z každého výkladu. 24.12. sa každý pozdrav začínal želaním Merry christmas – Šťastné a veselé, a to nielen v medzi rodinou a priateľmi, ale aj v obchode a na ulici. 25. decembra celé Anglicko ,, zaspalo,,. Obchody, reštaurácie, kaviarne, všetko zatvorené.

Unesená atmosférou anglických Vianoc som, ale zažila nemilé prekvapenie v podobe komercie a kultu dieťaťa. To skutočne Vianoce sú len o počte darčekov pod stromčekom? Synovi sme vysvetlili, že síce darčekov dostal menej  darčekov ako jeho anglický kamarát, ale v živote sú dôležitejšie veci.

Myslíme EKOlogicky

bambusova kefka

Sme pyšní, že náš syn nepotrebuje pod stromčekom haldu nepotrebného odpadu, že aj  napriek tomu, že je v cudzej krajine a cudzej domácnosti separuje odpad. Slušne odmietol  

ponúkanú umelohmotnú kefku s jeho obľúbeným motívom detského hrdinu, ktorý získal super vlastnosti od pavúka a vytiahol si z kufra svoju bambusovú kefku.

Možno tu pôsobíme trošku ako exoti, ale nám to nevadí. Dokonca sme radi, pretože vieme , že myslíme EKOlogicky.

ROBME VECI LEPŠIE

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čítali ste už?

bambusové kefky

Komu zvonia do hrobu

Dočkali sme sa. Mnohým plastovým výrobkom zvoní umieračik.  Prišiel čas, kedy sa nebudeme len nečinne

priprava do skoly s bambusovými kefkami

Eko fľaša do školy

K povinnej výbave každého školáka patrí fľaša na vodu. V našom prípade sme sa pri rozhovaní držali niekoľkých parametrov.

Scroll to Top

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí, pretože stránka je zabezpečená SSL certifikátom a všetky dáta sú preto šifrované.

Prihlásenie

Registrovať sa

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.