Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Rekapitulácia

A je to za nami. Najkrajšie sviatky roka – Vianoce skončili  a spolu s bambusovými kefkami rekapitulujem udalosti posledných dní.

Darčeky rozbalené, ryba zjedená  a pred očami mi ešte stále tancuje zemiakový šalát.

Keď si spomeniem na váhu, stisne mi srdce a zlé svedomie zaženiem novoročným predsavzatím o chudnutí a cvičení. Ako každý rok.

Tento rok bol pre moju rodinu a bambusové kefky výnimočný a v tomto duchu sa niesli aj vianočné sviatky. Boli iné, pretože sme ich strávili mimo rodnej hrudy na krásnom ostrove Británia.

Odlet

letisko

Prvý let lietadlom sme zvládli s nadšením a detskou iskrou radosti v očiach. Anglicko je nádherná krajina a privítala nás typickým upršaným počasím.

Postupne nám ukazovala všetky krásy od zelených  parkov v decembri po skryté domáce kaviarne s úžasnými koláčikmi, aj bezlepkovými. Nevynechali sme ani fish and chips /ryba s hranolkami/ na brehu mora.

Atmosféra  Vianoc

Vianočná atmosféra dýchala z každého kúta krajiny, z každého výkladu. 24.12. sa každý pozdrav začínal želaním Merry christmas – Šťastné a veselé, a to nielen v medzi rodinou a priateľmi, ale aj v obchode a na ulici. 25. decembra celé Anglicko ,, zaspalo,,. Obchody, reštaurácie, kaviarne, všetko zatvorené.

Unesená atmosférou anglických Vianoc som, ale zažila nemilé prekvapenie v podobe komercie a kultu dieťaťa. To skutočne Vianoce sú len o počte darčekov pod stromčekom? Synovi sme vysvetlili, že síce darčekov dostal menej  darčekov ako jeho anglický kamarát, ale v živote sú dôležitejšie veci.

Myslíme EKOlogicky

bambusova kefka

Sme pyšní, že náš syn nepotrebuje pod stromčekom haldu nepotrebného odpadu, že aj  napriek tomu, že je v cudzej krajine a cudzej domácnosti separuje odpad. Slušne odmietol  

ponúkanú umelohmotnú kefku s jeho obľúbeným motívom detského hrdinu, ktorý získal super vlastnosti od pavúka a vytiahol si z kufra svoju bambusovú kefku.

Možno tu pôsobíme trošku ako exoti, ale nám to nevadí. Dokonca sme radi, pretože vieme , že myslíme EKOlogicky.

ROBME VECI LEPŠIE

Pridajte Komentár

Čítali ste už?

bambusové kefky

Komu zvonia do hrobu

Dočkali sme sa. Mnohým plastovým výrobkom zvoní umieračik.  Prišiel čas, kedy sa nebudeme len nečinne

Shopping Cart
Scroll to Top

Využite zľavu, aká tu ešte nebola. Kúpte jedno rodinné balenie bambusových zubných kefiek a druhé vám pribalíme úplne zadarmo.

Deň
Hodín
Minút
Sekúnd

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí, pretože stránka je zabezpečená SSL certifikátom a všetky dáta sú preto šifrované.

Prihlásenie

Registrovať sa

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.