Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Vo víre každodenných  povinností nám uteká mnoho vecí, ktoré by sa dali urobiť inak, lepšie. Častokrát stačí malá zmena a výsledok je na nezaplatenie. Niečo, čo budeme môcť odovzdať aj generáciám, ktoré prídu po nás a nebudú sa za nás hanbiť.

Premýšľam už od rána, nechávam na seba padať kvapky vody počas sprchovania  a myšlienkam sa nevyhne ani umývanie zubov. Hneď po raňajkách pretriedim obsah chladničky a niekoľkýkrát sa zaprisahávam, že nabudúce kúpim menej jogurtov. Venujem im posledný pohľad pri dopade na dno koša a snažím sa zapísať do šedej kôry mozgovej pojem dátum spotreby. Som hrdá mama a na prechádzke s naším synom si po ceste kúpim kávu v to go hrnčeku. Malý piští, pretože práve teraz prišiel na neho navydržateľný smäd a práve v tomto okamihu ho potrebuje uhasiť. Čo už, vyťahujem peňaženku a detská ,, minerálka” je v rukách malého. Nesladená, samozrejme.

Cestou domov malý nákup šupnem do igelitovej tašky a poďho naspäť. Spokojná, koľko vecí som stihla urobiť popri práci,malom synovi a domácnosti.

Môj drahý číslo dva, ale už toľko nadšenia neprejavuje. Káva v plastovom hrnčeku? Malý s vodou z obchodu? Vyhodené jogurty? Miláčik, máme doma termo hrnčeky? Máme doma fľašu na vodu? Máme. Prichádza krutý návrat do reality. Výpočet koľko nás tieto radosti života stoja týždenne, mesačne, ročne. Výpočet, koľko zbytočného odpadu.

Ok, začíname odznova. Hrdosť ženy mi nedovolila ustúpiť úplne, na nákupy teda chodíme spolu všetci traja alebo drahý číslo dva sám. Zvláda to, jogurty v odpadkovom koši nemajú miesto, hladom neumrieme a akosi sme začali menej míňať na potraviny. A zrazu sa začalo plniť bruško prasiatka s názvom  Na dovolenku :D.

Drahý číslo jeden si nosí čistú vodu z vodovodu so sebou vo fľaši. Ja a drahý číslo dva kráčame hrdo s termo hrnčekmi plnými kávy.

Na nákup slúžia plátené tašky alebo ruky, keď zabudneme :D. Ovocie nebalíme do mikroténových vrecúšok. 

Podstatná zmena prebehla v nás samotných, okrem separovania a nakupovania zvládnutého bez zbytočností sme sa sústredili na to, čo môžeme aj my ponúknuť ľuďom okolo nás a zároveň myslieť EKO logicky. Bambusové zubné kefky. Nápad sme nechali pár týždňov kvasiť v našich hlavách a pomaly ho predstavovali známym. Mrkli sme aj konkurenciu, nie sme jediní a začala samotná realizácia nášho projektu. Začíname a náš nápad sa páči nielen nám , ale aj mnohým iným ľuďom. Nie je nám to jedno. Okruh ľudí používajúcich zero waste produkty, medzi ktoré patria aj bambusové kefky , stúpa.  

V hlave máme rozšírenia nášho nápadu a vylepšenia. Ani my nie sme dokonalí a možno si poviete, že sme len kvapkou v mori, ale ak sa k nám pridajú ďalšie kvapky, tak spoločnými silami odbremeníme prírodu od zbytočných plastov. Kefky z bambusu – cesta k zelenšej budúcnosti.

 

4 názory na “Naša cesta alebo ako sme sa spamätali”

Pridajte Komentár

Čítali ste už?

bambusové kefky

Komu zvonia do hrobu

Dočkali sme sa. Mnohým plastovým výrobkom zvoní umieračik.  Prišiel čas, kedy sa nebudeme len nečinne

Shopping Cart
Scroll to Top

Využite zľavu, aká tu ešte nebola. Kúpte jedno rodinné balenie bambusových zubných kefiek a druhé vám pribalíme úplne zadarmo.

Deň
Hodín
Minút
Sekúnd

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí, pretože stránka je zabezpečená SSL certifikátom a všetky dáta sú preto šifrované.

Prihlásenie

Registrovať sa

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.