Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

December –  mesiac, na ktorý sa tešia predovšetkým deti. Hystériu u našich potomkov spôsobujú dva veľké dni 6.12. Mikuláš a 24.12. Vianoce.

Nám obetavým matkám, otcom, strýkom, tetám a starým rodičom behajú v hlavách premyslené aj nepremyslené kalkulácie, ktoré podliehajú konzumu a ,,želaniam” našich najmenších. Bankový účet zažije šok, naše srdce tiež, ale hlavné je, že sme zdraví a deti sú šťastné.

Punč alebo vedro s vodou?

Okrem toho, svoj voľný čas obetujeme domácnosti, pretože okná a podlahy sa musia lesknúť a nevyčistená kuchynská linka je hanbou. Nevadí, že pozabudneme na vianočnú besiedku našich detí alebo nestíhame vianočný punč s kamoškou.

Mnohé udalosti v mojom živote mi ukázali, že čaro decembrových sviatkov nie je v drahých darčekoch a ani v umytých oknách. Doma razím teóriu, že Ježiško sa narodil v maštali, tak nech sa u nás cíti ako doma.

Nie , nemáme doma bordel, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani koniar z 15. storočia, ale ani okná umyté v určitý čas. Nepredbiehame sa v honosnosti vianočnej výzdoby, u nás majú miesto vianočné gule vyrábané už desaťročia v susednej Čadci alebo handmade výrobky nášho syna.

Večery trávime spoločne pri čaji a spoločenských hrách a občas program spestríme návštevou vianočných trhov s punčom v ruke. Nenaháňame sa po obchodných centrách a Black Friday na nás nemá dosah. Užívame si spoločné chvíle v trojici alebo viacerici, keď prídu priatelia.

Je to čas, kedy je u nás každý vítaný a vie, že nás svojou návštevou poteší, pretože nás nevyrušil pri čistení kúpeľne.

Náš balíček

Mikuláš u nás nebude v znamení nemerateľného množstva čokolády a sladkostí. Náš malý duracel má energie dosť. Preto bude jeho balíček plný ovocia a orieškov. Nebojte sa, nie sme úplne šialení a nejaká tá čokoládka sa tam nájde, len jej bude menej a budú prevažovať hlavne čokoládové cukríky kupované na váhu a bez obalu.

A samozrejme v balíčku si nájde aj zubnú pastu a bambusovú zubnú kefku. A nie sme jediní,  ktorí svojim zlatíčkam pribalia bambusovú zubnú kefku do balíčka. Úprimne, radšej kefky v balíčku a pravidelnosť v čistení zubov, ako polovica výplaty,, darovaná” zubárovi.

Ani Vianoce nebudú u nás úplne tradičné, ale o tom, až nabudúce.

Myslíme EKOlogicky a skúšame zerowaste.

 

2 názory na “Mikuláš, čo nám dáš? Môže byť aj Mikuláš ekologický?”

Pridajte Komentár

Čítali ste už?

bambusové kefky

Komu zvonia do hrobu

Dočkali sme sa. Mnohým plastovým výrobkom zvoní umieračik.  Prišiel čas, kedy sa nebudeme len nečinne

Shopping Cart
Scroll to Top

Využite zľavu, aká tu ešte nebola. Kúpte jedno rodinné balenie bambusových zubných kefiek a druhé vám pribalíme úplne zadarmo.

Deň
Hodín
Minút
Sekúnd

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí, pretože stránka je zabezpečená SSL certifikátom a všetky dáta sú preto šifrované.

Prihlásenie

Registrovať sa

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.