Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Dočkali sme sa. Mnohým plastovým výrobkom zvoní umieračik. 

Prišiel čas, kedy sa nebudeme len nečinne pozerať a mať plné ústa prázdnych rečí. Kompetetní sa spamätali a mnohé plastové zbytočnosti zakázali zákonom. NIE povie plastom väčšina ľudí a nie len hŕstka nadšencov. 

Definívne NIE

Zákon vstúpi do platnosti 1. januára 2021. Tento dátum znamená stopku pre 7 výrobkov, ktoré používame aj na našom ľúbeznom Slovensku. Nemáme síce pláže plné plastových slamiek a v mori nám neplávajú ostrovy z plastu, ale skúste sa prejsť po krásnom slovenskom lese či lúke… 

Stále máte pocit, že nás sa to netýka?

Zakázané výrobky

  1. Plastové taniere – mnoho ľudí prepadlo panike, že na svojich grilovačkách a guláškach nebudú môcť používať plastové taniere a misky. No stres, existujú aj alternatívy. Len treba hľadať. 
  2. Plastové príbory – stále som nepochopila, na čo sú dobré. Mám za sebou už mnoho grilovačiek a doposiaľ sa mi nepodarilo rozrezať grilovanú krkovičku plastovým nožom. Priznám sa, skúšala som to raz. Odvtedy som si na každú grilovačku priniesla príbor z domu, a áno aj misku na guláš a lyžicu. 
  3. Plastové miešadlá na nápoje – aj tu existujú alternatívy. Opäť stačí premôcť lenivosť a hľadať. 
  4. Plastové slamky – farebné, neónové , plastové a po vypití , šup do koša. Opäť existuje kopec alternatív. Sklenené, oceľové, bambusové…link na eshop
  5. Plastové paličky na balóny –  ako dieťa som používala rôzne šnúrky a špagátiky. Prehľadala som celý byt, aby som si mohla nafúkať balón. A aká som bola na seba hrdá , keď som našla “inováciu”. Rozvíjajte u detí kreativitu.
  6. Vatové tyčinky do uší – internet náš každodenný, daj nám odpoveď  napríklad v podobe bambusových tyčiniek do uší…
  7. Potravinové nádoby, nápojové obaly a poháre vyrobené z expandovaného polystyrénu – nebojte sa, opäť existujú alternatívy.  A majitelia reštaurácii, barov a rôznych podnikov si ich nájdu.

Zálohovanie

Ďalšia skvelá správa pre naše životné prostredie. Nápad, ktorý som pred mnohými rokmi obdivovala v Nemecku a v USA. Zálohovanie PET fliaš a plechoviek. Bude sa týkať všetkých  jednorázových nápojov s objemom 0,1 litra až 3 litre. 

Vlastná fľaša

Odmietate platiť zálohu pri každej fľaši? Platiť za obal všetkým tým “nenažaraným” obchodníkom, ktorí od vás chú ďalšie peniaze z peňaženky. Neplaťte, kúpte si vlastnú fľašu a môžete si do nej dať nápoj, aký len chcete. Nikde ju nevraciate, zaplatíte za ňu len raz a v používaní vás nebude nikto obmedzovať. Buďte rebel a vyberte si z nášho e shopu. https://bambusovekefky.sk/obchod/

Pridajte Komentár

Čítali ste už?

priprava do skoly s bambusovými kefkami

Eko fľaša do školy

K povinnej výbave každého školáka patrí fľaša na vodu. V našom prípade sme sa pri rozhovaní držali niekoľkých parametrov.

Shopping Cart
Scroll to Top

Využite zľavu, aká tu ešte nebola. Kúpte jedno rodinné balenie bambusových zubných kefiek a druhé vám pribalíme úplne zadarmo.

Deň
Hodín
Minút
Sekúnd

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí, pretože stránka je zabezpečená SSL certifikátom a všetky dáta sú preto šifrované.

Prihlásenie

Registrovať sa

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.