Čo nám bráni v separovaní a zero waste

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Od založenia e shopu s bambusovými kefkami prešiel približne mesiac.

Za ten čas sa ma ľudia vypytujú rôzne otázky súvisiace s odpadom, separovaním a aj samotnými kefkami. Ja som človek zhovorčivý, rozprávam rada a veľa, takže s tým nemám žiadny problém. Sú však chvíle, kedy ostávam ticho a pozerám na ľudí ako bača do Tuzexu.

Separovanie

Áno, doma separujeme a áno, separuje aj syn. Áno, tie tašky v kuchyni slúžia na separáciu odpadkov. Ale veď to je škaredé, vôbec to nevyzerá pekne. U nás doma NIE, NESÚHLASÍM! Toto ja v kuchyni mať nebudem. ???? Ok, pohľad baču a ústa, v ktorých sa zasekli slová.

recyklácia odpadu

Bambusové kefky

A tie kefky, čo predávaš, aj si s nimi čistíte zuby? A v čom sú lepšie, veď dôležitá je technika čistenia a nie tvar a druh kefky. Či tá tvoja mi ich umyje lepšie? Tá naša je bambusová a nezaťažuje životné prostredie. A? A nič. To je presne to, čo nám zostane z prírody, ak plastom nedáme zbohom.

Zero waste

Zero waste a bezobalová drogéria. Prečo to kupuješ? Je to drahšie. Uff. Pretože nechcem, aby sa zbytočne vyrábali ďalšie plastové fľaše. A cena nie je veľmi vysoká, dá sa to zaplatiť. Ja si budem takéto veci kupovať, keď budú lacné a bude ich dotovať štát. Jaj, moja krásna, tak sa ešte načakáš…

Našli sa aj takí, ktorí tvrdia, že do podpredia dávame svoju dokonalosť a ukazujeme, akí sme skvelí. Nie, nie sme skvelí a ani dokonalí, len sme vystúpili v mnohých veciach zo svojej zóny komfortu a snažíme sa robiť ich lepšie. Lebo, ak toto naučíme nášho syna a on potom svojho, je šanca , že tu po nás nakoniec predsa len niečo ostane.

bambusove kefky recyklacia

Našťastie, takýchto ľudí je v našom okolí málo a tých, ktorí zdieľajú myšlienky ochrany životného prostredia, separácie a zero waste je veľa. Týmto patrí naša veľká vďaka za podporu a feedback, ktorý nás posúva vpred. Aj vďaka vám rastieme a rastie aj šanca, že naše rána budú svetlejšie a zelenšie.

Bambusové kefky – robme veci lepšie.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čítali ste už?

bambusové kefky

Komu zvonia do hrobu

Dočkali sme sa. Mnohým plastovým výrobkom zvoní umieračik.  Prišiel čas, kedy sa nebudeme len nečinne

priprava do skoly s bambusovými kefkami

Eko fľaša do školy

K povinnej výbave každého školáka patrí fľaša na vodu. V našom prípade sme sa pri rozhovaní držali niekoľkých parametrov.

Scroll to Top

top zníženie cien

Dní
Hodín
Minút
Sekúnd

Poponáhľajte sa a využite tieto zľavy od

20-40%

  • 3 produkty 15%
  • 4 produkty 20%
  • 5 produktov 25%

Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí, pretože stránka je zabezpečená SSL certifikátom a všetky dáta sú preto šifrované.

Prihlásenie

Registrovať sa

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.